تبلیغات
حرف ها و خاطرات - یوگا
به حرف ها و خاطرات خوش آمدید ...
یوگا
 
«یوگا عبارت از کنترل امواج ذهنی است.»
یوگا از طرفی به معنای «کنترل کردن» آمده‌است و در آن صورت یوگا را می‌توان علم کنترل امواج فکر و علم مهار قوای ذهن به منظور تسلطی همه جانبه بر توان بالقوة خود دانست. تفكر مثبت مهمترین ركن یوگاست .این كه فرد در اثر همین تفكر مثبت به یك صفا و خلوص درونى برسد و بدون چشم داشت به دیگران كمك كند، از نگرش صرف مادى به زندگى دست بكشد و همه موجودات را دوست داشته باشد و به آنها عشق بورزد.به گفته کارشناسان این ورزش، فلسفه یوگا با روح درونی انسان، گیتی و چگونگی ارتباط و پیوستگی این دو سروکار دارد. تمرینات یوگا می‌تواند روح انسان را تقویت کند و آن را به آفریننده جهان هستی نزدیکتر کند، تا بدین صورت انسان از لحاظ روحی، درک بیشتری به خود و خدای خود داشته باشد.یوگا شناختی مستقیم و بی واسطه از ژرفای هستی خویش و هماهنگی با قوانین طبیعت است. این معرفت شهودی در پی سلوکی پی گیر و عشقی صادقانه حاصل می‌شود.
«كسى كه در عادت خوردن، خوابیدن، كار كردن و تفریح معتدل باشد، مى تواند به وسیله انجام یوگا تمام دردهاى مادى را از میان ببرد.»
مردم زیادى هستند كه از دردهاى جسمانى، مشكلات روحى، تنش هاى عاطفى، بحران هاى خانوادگى و خلأهاى معنوى در رنجند و در جستجوى راهى براى غلبه بر این رنج ها و مشكلات هستند.
«یوگا فرصت شناخت انسان از خود و درونش را به وجود مى آورد و توانایى انجام هر كارى را به او مى دهد. ضمن آن كه به انسان كمك مى كند راه حل هاى درست و منطقى براى مشكلاتش بیابد.»

هدف یوگا هماهنگ کردن سیستم های مختلف بدن است تا در پرتو آن شادابی و تندرستی کلی بدست آید. به گفته سوامی شیواناندا پدر یوگای علمی معاصر: یوگا اتحاد و هماهنگی اندیشه، سخن، کردار و عمل است.

تصاویر زیباسازی - جدا کننده پست


این مطلب توسط پرنیان  روز جمعه 23 تیر 1391 در ساعت 08:58 ب.ظ نوشته شد | نظرات()