تبلیغات
حرف ها و خاطرات - انواع عطر در شمع ها
به حرف ها و خاطرات خوش آمدید ...
انواع عطر در شمع ها


هیچ چیز در دنیا نمی تواند مثل عطر خالصی كه از گل ها، انواع چوب و میوه ها گرفته می شود، روحیه تان را عوض كند و به آن طراوت ببخشد. علاوه بر این، این عطرها خاصیت درمانی هم دارند و به خوبی استرس و فشار عصبی را بهبود می بخشند.
این عطرها به دو صورت تهیه می شوند؛ یا به صورت تكی یا به شكل تركیبی، یعنی مخلوطی از دو یا چند عطر و روغن معطر گیاهی در ادامه مطلب به برخی از شمع های تك رایحه اشاره می كنیم.

شمع با رایحه چوب سدر

سدر رایحه ای گرم و زمینی دارد و از آن به عنوان دارو استفاده می شود. این شمع برای ایجاد محیطی آرامبخش و هنرمندانه مناسب است. مصریان باستان از چوب سدر برای تهیه لوازم آرایشی، عطر و دارو استفاده می كردند. سابقه استفاده از این گیاه به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می رسد.

شمع با رایحه دارچین

دارچین رایحه ای تحریك كننده و تند و هوشیار كننده دارد و حس گرم و پراحساسی را در محیط ایجاد می كند. روشن كردن این شمع در طول روز برای از بین رفتن خستگی و خواب آلودگی توصیه می شود. درخت دارچین از ۴۰۰۰ سال پیش تاكنون در چین كشت می شده و مورد استفاده قرار می گرفته است. مهمترین مورد استفاده این درخت به خاطر خاصیت دارویی آن است.

شمع با رایحه سیر

شاید عجیب به نظر برسد اما شمع سیر هم طرفداران خاص خود را دارد. سیر، رایحه ای تند در عین حال شیرین و گرم دارد و از قدیم به عنوان یك مسكن از آن استفاده می شده است.

شمع با رایحه اوكالیپتوس

اوكالیپتوس، انرژی بخش و ضدعفونی كننده است و به عنوان رایحه ای برای نظم بخشی به افكار از آن استفاده می شود. علاوه بر آن عطر اوكالیپتوس سرفه را بهبود می بخشد و علائم سرماخوردگی را كم می كند.

شمع با رایحه بنفش كوهی

بنفش كوهی عطری آرامش بخش دارد و ذهن و قلب را آرام می كند. این گیاه را رایحه مخصوص به خود، فشار عصبی را كاهش می دهد و احساس افسردگی یا درگیری ذهنی را برطرف می كند.

شمع با رایحه پرتقال

پرتقال، رایحه ای خاص و دل انگیز دارد كه روحیه را متعادل می كند و به آرامش روح و حفظ تعادل روانی كمك می كند. استفاده از رایحه این میوه پرخاصیت به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد.

شمع با رایحه نعناع

نعناع، رایحه ای ضدعفونی كننده و هوشیار كننده دارد و احساسات شدید را آرام می كند. از طرفی، رایحه این گیاه خوشبو، خستگی ذهنی را برطرف می سازد. نعناع از دیرباز توسط مصریان باستان یونانی ها، رومیان و یهودیان مورد استفاده طبی قرار می گرفت.

شمع با رایحه اكلیل كوهی

اكلیل كوهی یا رزماری خاصیت درمانی زیادی دارد. از جمله، خاصیت روحیه بخشی و انرژی زایی. گفته می شود كه این گیاه، خلاقیت را بالا می برد و از طرف دیگر، دستگاه تنفسی و سینوس ها را پاك می كند. اكلیل كوهی از دیرباز با حافظه در ارتباط بوده است به طوری كه در میان یونانیان باستان، رسم بود كه دانش آموزان و دانشجویان برای بالا بردن قدرت حافظه خود، حلقه ای از اكلیل كوهی به گردن می آویختند.

شمع های آروماتراپی روشن كنننده ذهن

این شمع ها كه به روشن كننده ذهن معروف هستند، از تركیبی از رایحه های روغن های اوكالیپتوس، نعناع و اكلیل كوهی ساخته می شوند. این تركیب خنك كننده، سینوس ها را باز می كند و تمركز را افزایش می دهد و برای درمان خستگی روحی و روانی موثر است. دانشمندان ثابت كرده اند كه روغن نعناع و اكلیل كوهی امواع بتا در مغز را افزایش می بخشد و در نتیجه سطح هوشیاری فرد بالا می رود.

شمع های آروماتراپی خوای های شیرین

خواب های شیرین تركیبی آرامش بخش از روغن های استوخودوس، علف لیمو و مرزنجوش است و بسیار پرطرفدار است. این شمع ها برای آرام كردن استرس، بالا بردن روحیه و ایجاد تعادل روحی مورد استفاده قرار می گیرند و خوابی آرام به شما هدیه می دهند.

شمع های آروماتراپی عشق

این شمع ها از تركیب استوخودوس، گیاه پچولی (نعناع هندی) و روغن چوب گل سرخ ساخته می شوند و محیط را آرام و رمانتیك می كنند. این شمع ها بی نهایت آرامش بخش هستند و استرس را از بین می برند.

شمع های آروماتراپی دنج و راحت

این شمع ها از روغن های گیاهان سبز، دارچین و جوز هندی تهیه می شوند و احساسات سرد زمستان را از بین می برند و نوعی گرمای دلچسب به محیط می بخشند.
ارینارین


این مطلب توسط پرنیان  روز پنجشنبه 18 مهر 1392 در ساعت 07:58 ب.ظ نوشته شد | نظرات()