تبلیغات
حرف ها و خاطرات - رایحه درمانی (آرماتراپی ) با شمع
به حرف ها و خاطرات خوش آمدید ...
رایحه درمانی (آرماتراپی ) با شمع
۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ www.shabahang20.blogfa.com ۩۞۩

آروماتراپی یا
  رایحه درمانی به وسیله شمع، جایگاه خاصی را به خود اختصاص می دهد. شمع، علاوه بر اینكه یك منبع نور و گرمای زیبا به شمار می رود، می تواند خیلی خوب از عده رایحه درمانی برآید. این شمع ها می تواند حسی رمانتیك و زیبا به شب بدهند و نوعی احساس آسایش و آرامش را در خانه متساعد كنند. ما شمع را در مراسم مذهبی و در بسیاری دیگر از برنامه های خود به كار می بریم زیرا این وسیله تزئینی زیبا می تواند به خودی خود به انسان آرامش و لذت را هدیه كند. البته شاید كلمه «رایحه درمانی» یا «آروماتراپی» را روی بسته بندی انواع شمع مشاهده نكنید ولی همان شمع های معمولی نیز گاه با رایحه های دلنشین تهیه می شوند. در غیر این صورت نیز می توانند با استفاده از انواع روغن های معطر گیاهی آن را تبدیل به شمع آروماتراپی كرد. تنها كافیست چند قطره از روغن مورد نظر را روی شمع بچكانید و اجازه دهید حرارت شمع، عطر آن را به اطراف پخش كند و حس آرامش بخش آن را در محیط گسترش دهد.

نوع شمع

برای اینكه بتوان از یك شمع برای رایحه درمانی استفاده كرد، نوع موم آن اهمیت خاصی پیدا می كند. شمع هایی كه از موم هایی ساخته شده اند كه هنگام سوختن مواد سمی به اطراف پراكنده می كنند، مثل شمع های پارافینی معمولی، برای رایحه درمانی مناسب نیستند. در عوض موم زنبور عسل، سویا و دیگر موم هایی كه پایه گیاهی دارند، بهترین انتخاب برای این كارند. این نوع موم ها اغلب نرم هستند و به همین دلیل درون ظرف های مخصوص ریخته می شوند.

نكاتی برای خرید شمع طبیعی

وقتی می خواهید شمعی مخصوص آروماتراپی خریداری كنید، حتماً نوشته روی برچسب آن را بخوانید. دقت كنید كه نوع موم این شمع چیست و بهتر است بدانید كه این شمع ها باید تنها با عطرهای گیاهی طبیعی و روغن های گیاهی معطر شده باشند نه روغن های مصنوعی و شیمیایی.
ـ شمع باید از مواد صددرصد طبیعی ساخته شده باشد (هیچ ماده مصنوعی در شمع نباشد)
ـ عطر این شمع ها باید از روغن های گیاهی باشد.
ـ جنس موم باید از سویا باشد.
ـ به هیچ وجه پارافین در ساخت آن به كار نرفته باشد.

جایگزین شمع

از آنجا كه پیدا كردن شمع های كاملاً طبیعی ممكن است سخت به نظر برسد، می توانید به جای شمع، از وسایل دیگری برای آروماتراپی استفاده كنید. امروزه ظروفی مناسب این كار در بازار یافت می شود كه در این ظروف، جای خاصی برای قرار دادن شمع معمولی تعبیه شده است و در قسمت بالای شمع، سطحی قرار می گیرد كه می توان روغن گیاهی معطر و مناسب را در آن ریخت. حرارت شمع باعث انتشار عطر و البته تاثیر احساسی آن در فضای محیط می شود.

۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com ۩۞۩۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com ۩۞۩۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com ۩۞۩
این مطلب توسط پرنیان  روز پنجشنبه 18 مهر 1392 در ساعت 08:45 ب.ظ نوشته شد | نظرات()