تبلیغات
حرف ها و خاطرات - شمع درمانی
به حرف ها و خاطرات خوش آمدید ...
شمع درمانی

engeltjemetkaars.gifkaars2D11.gif

شمع درمانی

آتش مقدس و اسرار آمیز. هم حرارت و آرامش دارد هم نور و روشنایی بهمراه دارد هم هیبت و عظمت . شمع نماد پرقدرت نور و حرارت و انرژیست. چرا هرگاه شمعی روشن میكنیم احساس خوشایند و خوبی پیدا میكنیم ؟ چه در معابد و مساجد و كلیساهاوچه در عزا و چه در عروسیها شمع جایگاه ویژه خود را دارد.بزرگان از قدما شمع را نشان جمع 4 عنصر حیاتی در یكجا میدانستند و آنرا مقدس میشمردند مقدس میشمردند: شعله آن نشان آتش – بدنه آن نشان خاك – اشك روان از ذوب آن نشان آب و دودی كه از سر آتش بر میخاست را نشان باد میدانستند . وقتی شمعی را روشن میكنید تمام این 4 عنصر پر قدرت حیات را بكار گرفته اید!شما خالق نوری هستید كه پیش تر وجود نداشته است و این نور انرژی شفابخش خود را تقدیم شما و محیط پیرامونتان میكند.وقتی شمعی روشن میشود نور و نیروی ارتعاشی آن جان میگیرد و در حین سوختن رنگ آن نیز در فضا پخش میشود كه بر اساس رنگ شمع شما میتوانید نوع درمانتان را مشخص نمایید.قبل از اینكه به توضیحات مربوط به رنگها و كاربردهای شفابخشی آن بپردازیم ذكر نكاتی چند قبل از شروع كار مهم است :


1-شمع را قبل از استفاده تمیز كنید برای اینكار از روغن زیتون استفاده كرده جهت روغن مالی شمع از پایین بسمت سر شمع باشد با اینكار انرژیهای منفی جذب شده ببیرون منتقل میگردد.

2-از هر شمعی كه برای شفابخشی استفاده میكنید فقط و فقط برای همین منظور استفاده شود.

3-از شمع بر علیه میل و اراده دیگران استفاده نكنید واكنشهای بدی برایتان بهمراه دارد.

4-حتما پس از پایان درمان شمع را خاموش كنید یادتان باشد با فوت كردن هرگز اینكار را انجام ندهید نفس نیز مانند آتش خلاق است نباید برای خاموش كردن نیرویی خلاق از نیروی خلاق دیگری استفاده كرد(جالب است كه در اسلام نیز فوت به شمع مكروه است و قدیمی ترها یا با انگشت یا با قاشقهای سر كج شعله شمع را خاموش میكردند).

5-اگر هنگامی كه میخواهید دعا كرده یا آرزویی بكنید شمعی روشن نمایید زودتر دعا و آرزویتان برآورده میشود چراكه تا زمانیكه شمع روشن است انرژی پرقدرت آن پشت سر خواسته های شماست.(حتما سقاخانه های قدیم و سنت شمع روشن كردن هنگام دعا را فراموش نكرده اید).

اما برای اینكه بتوانیم از انرژی شمع بهترین بهره را ببریم بهتر است كه ابتدا با نوع چیدمان اثر گذار بر قدرت شفابخشی شمع آشنا شویم :

1- طرح مربع كه در 4راس مربع فرضی شمع گذاشته ودر بین آن مینشینیم.این روش باعث ایجاد پایداری كل سیستم فیزیولوژیكی و باعث آرامش و ساماندهی است .

2-مثلثی : 3عدد شمع در طرح مثلث چیده در بین آن قرار میگیریم این روش باعث تقویت شفابخشی شمعهاست و همچنین باعث تطهیر رنگ شمعها.

3- صلیبی : شمعها را بصورت صلیب چیده و در محل تلاقی خطوط فرضی شمعها نشسته.متعادل كننده هر 4 عنصر درونمان و روح و ذهن و جسممان – تقویت فوق العاده قلب – جذب سریع رنگ شمع در بدن .

4-ستاره 5 سو: این طرح بسیاری از فرشتگان شفابخش را بسوی شما جذب میكند و باعث بیداری انرژیهای معنوی میگردد.

5-ستاره 6 سو: ارتباط بین قلب و ذهن و روح و جسم بیكدیگر.این حالت شفابخشی با قدرت بسیارزیادی تمام مراحل روحی و جسمی بدن را فرا میگیرد.تقویت كننده و محافظ.

6-ستاره 7سو: موثرترین حالت شفابخشی خصوصا برای كودكان . ایجاد تعادل و توازن در تمام چاكراها .ریشه تمام حالتهای روحی و جسمی را آرامش میبخشد.

برای انجام شفابخشی میتوانید از شمع با رنگهای مختلف یا یكسان استفاده نمایید.مدت اینكار 15 تا 30 دقیقه .

kaarsje1.gifاین مطلب توسط پرنیان  روز پنجشنبه 18 مهر 1392 در ساعت 07:26 ب.ظ نوشته شد | نظرات()